ZIMOWY STYCZEŃ Z DOZĄ ŚNIEGU (T3)


Styczeń przepołowiony, czyli po aktywnym początku roku przyszedł czas na... dalszy aktywny czas :-) W pracy, w związku z moim odejściem na zaopatrzenie emerytalne, właściwie wszystko już zostało dopięte na ostatni guzik. Wszystkie raporty zostały złożone i rozpatrzone pozytywnie. Nawet w środę otrzymałem pozytywną decyzję w związku z tzw. "pasionką". W ten sposób zaliczono mi więcej niż 2 lata pracy na roli. Przypomnę tylko, że dokumentów w tej sprawie nie potrafiłem złożyć przez ponad 10 lat. Na odchodne jednak udało się. Pozostał jeszcze miesiąc, podczas którego chciałbym doprowadzić do zakończenia wszystkie te sprawy, których podjąłem się wcześniej i które obiecałem zakończyć. Nauczyłem się też chodzić i pracować w swoich nowych "progresach". Niestety ciśnienie mam cały czas podwyższone, na szczęście w tym tygodniu zrobiłem pierwszy krok, aby coś temu zaradzić. Waga stanęła na szczęście w miejscu, ale i tak kilka kilogramów trzeba będzie zrzucić. Ruszamy...


W poniedziałek, 16 stycznia 2023 r. w pracy miałem urlop. Po aktywnym ostatnim weekendzie pospałem trochę dłużej, po czym porobiłem poweekendowe newsy na swoje strony internetowe (linki do nich znajdują się w zeszłotygodniowym wpisie... TUTAJ. Córuś namówiła mnie na popołudniowe lodowisko w Izabelinie. Przez moment było nawet pusto, ale po szkolnym dzwonku na zmrożoną płytę wpadły dzieci i było dość głośno i ekspresyjnie. Na okoliczność jazdy na łyżwach założyłem nawet swoje nowe minusy, czyli okulary zakupione w zeszłym tygodniu, tuż po tym jak... to se kur... polatałam :-) Próby orkiestry nie było, więc wieczorem obejrzałem swoje ulubione od 2000 r. "M jak Miłość" na TVP 2.


We wtorek , 17 stycznia 2023 r. niby miałem być w pracy i nawet pojechałem do niej z rana, ale ostatecznie wziąłem wolne. Jeszcze przed południem byłem na zapisanej wizycie u lekarza, żeby skonsultować to utrzymujące się podwyższone ciśnienie. I właściwie było tak, jak w tym wierszyku Juliana Tuwima... "Kowal go zbadał, miechem podmuchał, Zajrzał do gardła, zajrzał do ucha, Potem opukał młotem kowalskim I mówi: "Wiem już, panie Trąbalski! Co dzień na głowę wody kubełek oraz na trąbie zrobić supełek". I chlust go wodą! Sekundę trwało I w supeł związał trąbę wspaniałą!". Jednym słowem dostałem skierowanie na wiele różnych badań i zalecenie, żeby przyjść z wynikami ponownie - wówczas Pani doktor postawi diagnozę i powie co dalej - leczenie, dieta, czy proszki. Później pokręciłem się po mieście, porozwoziłem tabliczki MSI, pojechałem do Decathlonu ponownie obejrzeć bieżnie, uczestniczyłem w posiedzeniu gminnej komisji skarg, wniosków i petycji oraz załatwiłem w Wyględach bardzo ważny temat związany z produkcją swoich płaskich tabliczek.Ale to nie wszystko na wtorek, bo po tym jak poprzez niedzielny wpis na facebooku obiecałem, że pójdę na trening nordic walking - postanowiłem to zrobić. Na godz. 18.00 stawiłem się w GOSiR w Zielonkach-Parceli przy ul. Południowej 2B, aby razem z innymi wziąć udział w rozgrzewce i w treningu. Było wesoło i zarazem energetycznie, przeszliśmy też spacerem ok. 3 km. - 3 razy dookoła boisk. Na treningu były osoby zaawansowane i nowe, które zostały gdzieś ta nominowane w gminnym challenge. Treningi odbywają się we wtorki, czwartki i w soboty. Postanowiłem, że jak tylko będę miał czas, to będę na nie chodził. Trening trwał około 1,5 godziny, więc mając jeszcze cały wieczór przed sobą poszedłem na spacer dookoła wsi. Wszelkie zauważone usterki i niedociągnięcia lub zrealizowane tematy obfotografowałem i następnego dnia zgłosiłem do Urzędu Gminy Stare Babice lub do Eko-Babic (zapomniany Toy Toy na nieczynnym placu zabaw w Lipkowie, naprawiony, a zgłoszony wcześniej nieczynny hydrant w Janowie i brak szyb w wiacie przystankowej w Starych Babicach).

W środę , 18 stycznia 2023 r. cały wieczór po pracy rozwoziłem tabliczki. Pogoda była na +2 st. C i z lekkim opadem deszczu. Ogród wygląda więc jak późną jesienią.

W czwartek, 19 stycznia 2023 r. po pracy rozwiozłem resztę tabliczek i będąc na warszawskiej Pradze wpadłem jeszcze do Toyoty na Żeraniu pooglądać nowe modele, w tym nową Yaris (osobiście wolę grafitowe) i do Decathlonu, aby ponownie obejrzeć bieżnie (na Targówku jest większy wybór niż na Bemowie) oraz kupić spodnie na swoje leśne spacery. Na trening nordic walking nie poszedłem, bo i tak padał deszcz. Nadmieniam, iż fakt, że oglądam nie przesądza, że zakupię, bo i tak mam tego teraz bardzo dużo. Najpierw posprzedaję zbędne składniki mienia ruchomego, a potem będę myślał co dalej.W piątek, 20 stycznia 2023 r. po pracy spojrzałem na pogodę (+2 st. C) i powiedziałem sobie - idę. I poszedłem..., ale trochę inną trasą niż zawsze - przez Zielonki, Strzykuły i Kręczki do Koczarg. Z Koczarg do Starych Babic podjechałem sobie autobusem linii 719 i poszedłem dalej - Pohulanką do Janowa i ścieżką przez las do domu.W sobotę, 21 stycznia 2023 r. z rana zrobiło się biało. A przecież dzień wcześniej spacer skończyłem po północy i było suchutko. Spadło około 15 cm śniegu - przynajmniej tyle było na dachach samochodów. Śnieg był mokry i ciężki, więc na ulicach i chodnikach zrobiła się breja.

Obstrykałem dwie imprezy: ŚPIEWAJMY I GRAJMY MAŁEMU w CK Izabelin i KONCERT NOWOROCZNY w DK Stare Babice. Wieczorem zaś (wprawdzie wpadłem spóźniony, gdyż robiłem zdjęcia na zieloneckiej imprezie) obejrzałem FILM JOHNNYCK Izabelin i obstrykałem spotkanie po projekcji. Wzruszyłem się kilkakrotnie - i tak ogólnie polecam wszystkim ten film opowiadający o relacji ks. Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego. Robiąc newsy na swoje strony internetowe obejrzałem dwa swoje ulubione filmy (dwa z wielu), czyli "Dzień Świra" (2002) i "Nic Śmiesznego" (1995), takie moje alter ego, czyli postacie filmowe, z którymi osobiście się utożsamiam (w szczególności ten pierwszy). Wieczorem obejrzałem skecze Kabaretu Moralnego Niepokoju, czyli mojego ulubionego. Tej nocy siedziałem bardzo długo przed komputerem.W niedzielę, 22 stycznia 2023 r. pospałem ciut dłużej i tak naprawdę zaspałem na przedpołudniowy występ Kolędników w Laskach. Później poszliśmy do mamy (babci) w odwiedziny, a po południu obstrykałem koncert Scholi w Borzęcinie Dużym... TUTAJ i turniej brydżowy w Izabelinie... TUTAJ. Śnieg właściwie już stopniał w całości. Za miesiąc i jeden dzień będę już pełnoprawnym strażackim emerytem, a dziś przy okazji rozmowy z jedną panią otrzymałem propozycję nowej, ciekawej roboty, którą z przyjemnością bym przyjął.
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BUNKRY W CYBULICACH MAŁYCH

TRUSKAWSKA NORDIC'KA DYCHA

KAMPINOSKIE DEBŁY O ZACHODZIE SŁOŃCA