KRZYŻ POWRÓCIŁ NA CMENTARZ WOJENNY


Na cmentarz wojenny przy ul. Sikorskiego w Starych Babicach powrócił krzyż, który był tu ustanowiony jeszcze w czasach okupacji - od początku lat czterdziestych. Zniknął z cmentarza w czasach PRL - pod koniec lat 60. Dziś po około 55 latach dzięki staraniom wielu osób i instytucji oraz dzięki dobrej woli wielu osób krzyż znów jest nieodzownym elementem tego ważnego miejsca na mapie gminy Stare Babice.

W niedzielę, 24 września 2023 r. o godz. 9.30 została odprawiona Msza św. w czasie której, modliliśmy się za poległych w czasie wydarzeń września w 1939 roku i II wojny światowej oraz za żyjących Kombatantów.

Po Mszy św. nastąpił przemarsz z Rynku na Cmentarz Wojenny w Starych Babicach, gdzie odbył się apel poległych, złożono wieńce i oddano cześć poległym żołnierzom.

Od godziny 12.00 na terenie przed Urzędem Gminy Stare Babice miał miejsce piknik wojskowy. Nie zabrakło też wojskowej grochówki.

Ja osobiście bardzo cieszę się, że jako radny gminy Stare Babice i zarazem Przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji RG SB mogłem procedować petycję Mieszkańców w tej sprawie, rozmawiać o niej, przekazać dalej i jednocześnie doprowadzić do uchwalenia uchwały intencyjnej w tej sprawie, która zobowiązała Wójta Gminy Stare Babice do prowadzenia dalszych działań. Jest to nasze wielkie. wspólne zwycięstwo. Krzyż wrócił na Cmentarz Wojenny.
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

PREZENTACJA KANDYDATA NA WÓJTA GMINY STARE BABICE

BUNKRY W CYBULICACH MAŁYCH

NASZ PROGRAM WYBORCZY - KWW DZIAŁAMY DLA WAS