BUDOWALIŚMY, BUDOWALIŚMY I ZBUDOWALIŚMY


Ewidentnie coś tu poszło niezgodnie z planem, czyli prezentujemy szybki artykuł do gazety o tym, jak to przez pół roku przebudowywano krótki odcinek drogi w Starych Babicach przy ul. Sienkiewicza.

Mnie, radnemu z tego okręgu wyborczego po prostu jest wstyd, że tak nieudolnie można realizować samorządową, w tym przypadku powiatową inwestycję. Budowanie nowej zatoki autobusowej już było nie lada wyzwaniem dla jeżdżących autobusem komunikacji miejskiej. Mieszkańcy przez kilka dni musieli stać w błocie, bo przecież najpierw zdemontowano kostkę na starym przystanku, aby wykorzystać ją w nowym miejscu. Później drogowcy działający na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych z siedzibą w Ożarowie Mazowieckim przerabiali wjazdy i zjazdy do marketu, czym przez dłuższy okres czasu stwarzali zagrożenie życia i zdrowia. Następnie było długo, długo nic, podczas którego dziury wybijały amortyzatory we wszelakich pojazdach. W końcu przyszedł czas na nowe przejście dla pieszych i wysepkę. W filmie Kiler wystarczyło przedstawienie się jednego z głównych bohaterów - "WĄSKI JESTEM", a w realu… po dwóch tygodniach drogowcy pruli krawężniki żywo, bo… zrobili krzywo.


Aż boję się, w jaki sposób wymalują nowe linie i przejście dla pieszych. Daj Boże, żeby nie było tak, jak w filmie "Nie lubię poniedziałku" (kadr z godz. 23.57).


No nic. Przed nami święta majowe, ale może wzorem komuny na 22 lipca ktoś wyjdzie, przetnie wstęgę i wygłosi przemówienie jak Kiwaczek (Czeburaszek) z rosyjskiej kreskówki z lat 70 -tych zeszłego stulecia: "Budowaliśmy, budowaliśmy i wybudowaliśmy! Hurrra!!!".


Pozostaje jeszcze batalia z ZDP o peron autobusowy dla L18 na ul. Izabelińskiej przy ul. Sienkiewicza, ale o tym w jednym z kolejnych numerów Gońca Babickiego. Nadmienię, że sprawa procedowana jest od 8 lat i cały czas ktoś kładzie kłody pod nogi.

Michał Starnowski - Radny Gminy Stare Babice
fot. własne oraz allegro.pl i youtube.com
Goniec Babicki 4/2023

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BUNKRY W CYBULICACH MAŁYCH

TRUSKAWSKA NORDIC'KA DYCHA

KAMPINOSKIE DEBŁY O ZACHODZIE SŁOŃCA