BYŁEM TAM - WSPÓŁCZUJĘ DRUHOM I ICH RODZINOM


W czwartek, 2 grudnia 2021 r. w godzinach porannych w m. Czernikowo (pow. toruński, woj. kujawsko-pomorskie) doszło do tragicznego zdarzenia, w którym samochód z OSP Czernikowo jadąc alarmowo do pożaru, zderzył się z samochodem ciężarowym.

Samochodem OSP (GCBA Man TGM) jechało 5 druhów OSP Czernikowo. W wyniku zderzenia, dwoje z nich poniosło śmierć (druhna Ewelina lat 29 oraz druh Jan Zdzisław lat 62), a trzech zostało rannych. Wśród rannych, dwóch druhów to osoby będące również funkcjonariuszami PSP.W związku z tragicznym wypadkiem Zastępca Komendanta Głównego PSP wraz z grupą operacyjną komendanta głównego PSP byli na miejscu zdarzenia. Zastępca Komendanta Głównego PSP spotkał się również z jednym z rannych oraz druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernikowie przekazując wyrazy współczucia oraz zapewnienia pełnego wsparcia. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych tragicznie ratowników.


Druhowie OSP Czernikowo oraz rodziny osób poszkodowanych i zmarłych w wyniku zdarzenia, a także strażacy PSP biorący udział w akcji ratowniczej zostali objęci pomocą psychologów PSP.


Ratownicy wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę tracąc życie. O godz. 18 strażacy PSP i OSP w całym kraju włączyli w samochodach sygnały świetlno-dźwiękowe włączając się do akcji "Minuta dla druhów z Czernikowa" oddając tym samym hołd ofiarom wypadku.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BUNKRY W CYBULICACH MAŁYCH

TRUSKAWSKA NORDIC'KA DYCHA

KAMPINOSKIE DEBŁY O ZACHODZIE SŁOŃCA