LEŚNICZÓWKA Z HORRORU NETFLIXA


Żeby zobaczyć scenerię z horroru, nie trzeba włączać filmu. Wystarczy tylko pokręcić się trochę po Kampinoskim Parku Narodowym. Przypominamy, że KPN zezwala jedynie na turystykę po wyznaczonych szlakach.

Na lokalizację scenerii filmu (horroru) "W lesie dziś nie zaśnie nikt" (2020-2021) wybrano opuszczoną leśniczówkę w KPN, w gminie Leoncin, w pobliżu drogi Teofile-Rybitew. Zatem wystarczy samochód, rower, pieszy spacer, by znaleźć się właśnie w tamtym miejscu. Tuż obok przebiega zielony szlak KPN. Leśniczówka leży już (lekko) poza szlakiem, ale dobrze ją widać, w szczególności teraz, gdy liście spadły z drzew. Obecnie, po masowym najeździe turystów i idącej za tym dewastacji domu i terenu, leśniczówka została ogrodzona. Ponad rok temu filmowcy na potrzeby serialu pomalowali front na ładny niebieski kolor, ale z czasem kolor zniknął i obecnie tylko gdzieniegdzie jest on widoczny.

W polskim horrorze dostępnym na platformie Netflix pt. "W lesie dziś nie zaśnie nikt" wystąpili m. in.: Julia Wieniawa-Narkiewicz, Michał Lupa, Wiktora Gąsiewska, Stanisław Cywka, Sebastian Dela, Gabriela Muskała, Wojciech Mecwaldowski i Olaf Lubaszenko.

Jak donoszą różne strony internetowe, Kampinoski Park Narodowy rozważa przeniesienie budynku w całości do skansenu w miejscowości Granica, ale decyzja jeszcze nie zapadła.
Michał Starnowski


Droga samochodowa ze Starych Babic do leśniczówki "W lesie dziś nie zaśnie nikt"

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BUNKRY W CYBULICACH MAŁYCH

TRUSKAWSKA NORDIC'KA DYCHA

KAMPINOSKIE DEBŁY O ZACHODZIE SŁOŃCA