BITWA O STOŁKI


Czy Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka otrzymał wotum zaufania za 2020 r. i czy radni gminy Stare Babice udzielili Mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 r. Na przedsesyjnej komisji, która odbyła się 24 czerwca br. było cicho, opozycja i nie tylko nabrały wody w usta. Wszystko jednak rozegrało się podczas sesji w dniu 30 czerwca br. Wówczas gazeta była w druku, więc historia najnowsza będzie dostępna jedynie w internecie - zachęcam do śledzenia.

Jak przebiegło głosowanie i co będzie dalej? Czy czeka nas referendum dot. odwołania wójta lub nowe wybory Rady Gminy. Od prawie 3 lat w naszej małej Ojczyźnie trwa walka o władzę. Klub radnych przeciwko wójtowi i odwrotnie. Czy potrzebne nam dziś takie gierki, chwyty poniżej pasa i lokalna wojna polsko-polska???

A może niektórym lekarz powinien zalecić gry zręcznościowe? Tych, którzy nie mogą doczekać się na swoją kolej polecam grę "XXX (żeby nie urazić twórców gry) - walka o stołki!". 

Gracz wybiera krzesło (przyp. redakcji - inaczej gminny stołek) w swoim kolorze i dokłada do stosu poprzednich tak, by cała konstrukcja nie legła w gruzach (przyp. redakcji - kolejni radni, naczelnicy, dyrektorzy, wójtowie). Kto pierwszy skusi, otrzyma karne punkty (przyp. redakcji - traci stołek). Za nogę, oparcie, siedzisko - bez różnicy, byle zachować konstrukcję! (przyp. redakcji - byle jak, byle zachować stołek).” Gorzej jak cała konstrukcja legnie w gruzach!!! (przy. redakcji - gmina Stare Babice).

Objaśnienie gry, to wypisz-wymaluj nasze małe gminne bagienko. W końcowym opisie można przeczytać: "niebanalna forma i proste zasady, to główna zaleta tej gry rodzinnej. Świetnie sprawdzi się jako zabawa łącząca graczy w różnym wieku. Gra z pewnością wyzwala wiele emocji, radości i daje niemałą satysfakcję dla zwycięzcy". Czyż nie jest to podobne do naszej samorządowej rzeczywistości????

Michał Starnowski - Radny Gminy Stare Babice
(przedruk z czerwcowego wydania niecodziennika
Goniec Babicki 6/2021 - str. 9.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BUNKRY W CYBULICACH MAŁYCH

TRUSKAWSKA NORDIC'KA DYCHA

KAMPINOSKIE DEBŁY O ZACHODZIE SŁOŃCA