KTO W STYCZNIU URODZONY JEST…


Jak informuje stołeczny Ratusz, najwięcej nowo narodzonych dziewczynek w Warszawie w 2020 roku otrzymało imię Zofia
 - podobnie jak rok wcześniej. Wysoko w rankingu znalazła się także Julia i Hanna. Wśród chłopców królował Jan (w 2020 roku także), zaś na kolejnych miejscach znaleźli się Franciszek i Antoni. W Warszawie w 2020 roku urodziło się 4302 pociech o takich imionach. Bardzo popularnymi imionami okazały się także: Zuzanna i Alicja oraz Aleksander i Stanisław.

A jak było w naszych okolicach? Z informacji, jakie uzyskaliśmy z Urzędu Gminy w Starych Babicach i z Urzędu Gminy w Izabelinie wiemy, że najczęściej wybieranymi imionami dla dziewczynek w gminie Stare Babice w 2020 roku było imię Alicja (6). Kolejne miejsca zajęły imiona: Zofia/Maja (po 5), Zuzanna (4), Lena/Kornelia/Oliwia/Wanda/Łucja/Michalina (po 3). Wśród chłopców królowały następujące imiona: Franciszek (10), Jakub (5), Dawid/Antoni (po 4), Adam/Jan/Mateusz (po 3).

W gminie Izabelin najczęściej nadawanym imieniem dla dziewczynki były imiona Marianna/Maria (po 3), a także: Zofia/Wiktoria/Zuzanna (po 2). Wśród chłopców najczęściej wybieranymi imionami były Franciszek/Stanisław/Jan (po 3) oraz Tymon/Antoni (po 2).

W 2020 roku na terenie gminy Stare Babice miało miejsce również jedne narodziny, urodziła się dziewczynka o imieniu Sofia. Na terenie gminy Izabelin w 2020 r. nie zarejestrowano urodzenia dziecka.

Na zakończenie dodamy, że spośród wszystkich osób, które zamieszkują w gminie Stare Babice, najczęściej powtarzającymi się nazwiskami są: Łuczak (166), Wiśniewski/a (148), Dąbrowski/a (132), Kowalski/a (106), Ciećwierz (94), Wójcik (78), Pamięta (75), Nowak (74).

W gminie Izabelin królują osoby o nazwiskach: Kowalska/ski (75), Milej (74), Dąbrowska/ski (60), Wasilewska/ski (57), Pamięta (53), Kozłowska/ski (51), Jabłońska/ski (51), Urbańska/ski (37).


zebrał na podst. info. z Urzędów Gmin: M. Starnowski; fot. www.pixbay.com

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BUNKRY W CYBULICACH MAŁYCH

TRUSKAWSKA NORDIC'KA DYCHA

KAMPINOSKIE DEBŁY O ZACHODZIE SŁOŃCA