I TAK BĘDZIE "WYBORNIE" - CZ. III


Kontynuując cykl "I tak będzie wybornie" w tym numerze Naszego Niecodziennika Informacyjnego dochodzimy do lat 1998-2002.

Wybory Samorządowe odbyły się 11 października 1998 roku. Spośród wielu kandydatów wybrano 22 Radnych.

Przewodniczącym Rady Gminy Stare Babice został wybrany Antoni Maciej Gąsowski ze Starych Babic, zaś Wiceprzewodniczącymi Joanna Regulska z Blizne Jasińskiego i Stanisław Wdowiarek z Wojcieszyna.

Początkowo w Radzie były cztery komisje, których Przewodniczącymi zostali: Artur Dominiak z Wojcieszyna (Komisja Rewizyjna); Krzysztof Grzelak z Borzęcina Dużego (Komisja Gospodarczo-Finansowa); Małgorzata Siekierska ze Starych Babic (Komisja Oświaty, Kultury i Sportu) oraz Marcin Zając z Zielonek Parcela (Komisja Bezpieczeństwa Publicznego i Zdrowia).

28 października 1999 roku z tej ostatniej Komisji utworzono dwie niezależne Komisje, tj. Komisję Bezpieczeństwa Publicznego i Ekologii (Przewodniczący - Marcin Zając) i Komisję Zdrowia i Opieki Społecznej (Przewodniczący - Krzysztof Makuch ze Starych Babic).

W skład Zarządu Gminy weszli: wybrany przez Radę Gminy Wójt Krzysztof Turek, Jego Zastępca Jolanta Stępniak oraz Radni: Paweł Piotrowski z Klaudyna, Jacek Feliks Racki ze Starych Babic i Józef Rosłon z Borzęcina Dużego.

Ponadto w Radzie Gminy zasiedli: Longin Bogucki i Leszek Poborczyk z Blizne Łaszczyńskiego, Mariusz Dżyga z Klaudyna, Stanisław Fijałkowski ze Starych Babic, Tadeusz Gruszka z Koczarg Nowych, Stanisław Karpiński z Zielonek, Henryk Kuncewicz z Koczarg Starych, Kazimierz Mazurkiewicz z Mariewa, Bogdan Mińkowski z Klaudyna, Stanisław Szczepański z Topolina i Waldemar Szelenbaum z Lubiczowa.

Radni III kadencji odbyli 41 sesji, podjęli 465 uchwał, zaś komisje odbyły łącznie 257 posiedzeń…c.d.n.

tekst: Michał Starnowski; fot: Krzysztof Grzybowski

artykuł tej treści, prezentujący historię babickiego samorządu gminnego ukazał się po raz pierwszy w Gońcu Babickim Nr 5/2010

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BUNKRY W CYBULICACH MAŁYCH

TRUSKAWSKA NORDIC'KA DYCHA

KAMPINOSKIE DEBŁY O ZACHODZIE SŁOŃCA