ZDRADZIECKIE PODPISY
Nie milkną nieprzychylne komentarze po tym jak Radni z Klubu "Łączy Nas Gmina" nie zgodzili się, aby nabyć działkę parafialną przy Al. Dębów w Starych Babicach.

Przypomnijmy, że podczas obrad Sesji Rady Gminy Stare Babice, która odbyła się 2 lipca 2020 r. Radni z Klubu „Łączy Nas Gmina” odrzucili (nie wprowadzili do porządku obrad) projektu uchwały, która w swoim zamyśle miała dać wójtowi zielone światło na podjęcie i prowadzenie negocjacji w sprawie nabycia działki parafialnej o powierzchni 4 tyś m2 przy Al. Dębów w Starych Babicach.

Przypomnijmy jednak, że rok wcześniej (lipiec 2019 r.) wszyscy radni, w tym także Radni z Klubu "Łączy Nas Gmina" własnoręcznie podpisali pismo, które zostało skierowane do Wójta Gminy Stare Babice Sławomira Sumki z prośbą o wszczęcie negocjacji w sprawie zakupu tejże działki i włączenia jej do zasobu nieruchomości Gminy Stare Babice w celu przeznaczenia jej na cel publiczny.

Jak to się zatem stało, kto i czym się kierował, że dokładnie rok później radni: Ewa Kawczyńska, Dorota Zwolińska, Henryk Kuncewicz, Remigiusz Fijołek, Radosław Karpiński, Krzysztof Szuba, Leszek Poborczyk, Kazimierz Lade i Paweł Karczmarek pokazali, że słowo raz dane nic dla nich nie oznacza???

Teraz, jeżeli parafia w dalszym ciągu będzie zainteresowana jej sprzedażą, zapewne powstaną tu domy jednorodzinne, być może tzw. czworaki. Pozostaje zatem zadać pytanie, czy Radni z Klubu „Łączy Nas Gmina” działają dla dobra samorządu gminnego i wspólnoty lokalnej?? Na fanpage klubu nie przeczytamy, czym kierowała się ta grupa samorządowców i dlaczego po roku, pomimo wcześniejszych deklaracji zagłosowała zgoła odwrotnie.

Przypomnijmy, że za uchwałą, czyli za nawiązaniem rozmów z proboszczem babickiej wspólnoty byli: Lucyna SkrzeczkowskaMarta PamiętaJadwiga Wasiak, Dariusz Sobczak, Jerzy Piętocha i Michał Starnowski.

Michał Starnowski

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BUNKRY W CYBULICACH MAŁYCH

TRUSKAWSKA NORDIC'KA DYCHA

KAMPINOSKIE DEBŁY O ZACHODZIE SŁOŃCA