BABICKI MURAL

REALNY POMYSŁ, CZY MARZENIA ??

W Brwinowie jest rondo, które nosi nazwę Wacława Kowalskiego. Aktor znany m. in. z roli Kazimierza Pawlaka (trylogia - Sami Swoi, Nie ma mocnych, Kochaj albo rzuć) ostatnie lata życia spędził w swoim domu w Brwinowie, gdzie również został pochowany.

Nie dziwi więc fakt, że w tymże Brwinowie powstał mural projektu Dawida Celeka upamiętniający słynnego aktora. Mural został namalowany na stacji transformatorowej znajdującej się u zbiegu głównych ulic - Pszczelińskiej oraz Wilsona - tuż przy poczcie i straży pożarnej. Przejeżdżając, nie sposób go nie zauważyć.

Za tym przykładem wpadł mi do głowy pomysł, aby podobną stację transformatorową zlokalizowaną przy Szkole Podstawowej w Starych Babicach odnowić np. umieszczając na niej wizerunek Henryka Sienkiewicza - patrona szkoły.

Stacja posadowiona tuż przy przyszkolnym parkingu od lat wymaga gruntownej modernizacji - dziś po prostu straszy i nie jest wizytówką ul. Polnej. Realizacja pomysłu wymaga wielu pozwoleń, zapewnienia finansowania oraz artystów, którzy to wykonają.

Jeżeli spodobała się Państwu moja propozycja i macie jakieś pomysły piszcie - goniecbabicki@gazeta.pl


Michał Starnowski

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BUNKRY W CYBULICACH MAŁYCH

TRUSKAWSKA NORDIC'KA DYCHA

KAMPINOSKIE DEBŁY O ZACHODZIE SŁOŃCA