REMONTY NASZYCH ULIC

Jak wszyscy wiedzą, nie powiodło się rozstrzygnąć wcześniej ogłoszonych przetargów na modernizację ulicy Sienkiewicza w Izabelinie B i ul. Izabelińskiej w Starych Babicach.

Pracownicy Urzędu Gminy Stare Babice na portalu społecznościowym tak opisali nierozstrzygnięte postępowania przetargowe: "Dziś, tj. 27 czerwca br. w siedzibie PWZ odbyło się otwarcie oferty dotyczącej remontu ul. Izabelińskiej. Przetarg dotyczył dwóch części tej ulicy: części izabelińskiej i części starobabickiej. W części dotyczącej Gminy Stare Babice o długości 1,1 km na której remont zakładano w budżecie ok. 3_mln 770 tys. zł nie zgłosił się żaden wykonawca. W części Gminy Izabelin (ul. Sienkiewicza) o długości 1,3 km (zakładany kosztorys: 3_mln 480 tys.) zgłosił się jeden wykonawca, którego oferta na wykonanie tej części ulicy Izabelińskiej wynosi blisko 10 mln zł (9 984 311 zł.)". Tak więc kolejna próba i to już ograniczonego wykonania modernizacji powiatowych ulic nie powiodła się.


Zarząd Dróg Powiatowych nie składa jednak broni i w najbliższym czasie chce ogłosić dwa nowe przetargi. W budżecie Powiatu Warszawskiego Zachodniego znalazły się dwa nowe zadania: "Wykonanie nakładki asfaltowej wraz z odwodnieniem oraz budowa ciągu pieszo-rowerowego na długości 1,1 km w gm. Stare Babice" i "Wykonanie nakładki asfaltowej wraz z odwodnieniem oraz wymiana części chodnika na długości 1,3 km w gm. Izabelin". W budżecie PWZ zarezerwowano na ten cel: 2,7 mln zł na odcinek babicki i 2,2 mln zł na część izabelińską. Czy to wystarczy i pomimo ograniczonego zakresu robót za jeszcze mniejsze pieniądze do wykonania powyższych zgłoszą się wykonawcy??

Niewiadomym na dzień dzisiejszy wydaje się również, czy dotacja wwysokości 4,2 mln złotych przyznana przez Marszałka woj. mazowieckiego będzie mogła zostać przeniesiona na inne zadanie, czy przepadnie jak zeszłoroczna "schetynówka". Nasza redakcja będzie przyglądać się przebiegowi całej procedury.

Michał Starnowski

ps. 12 lipca 2018 r. podpisana została umowa na wykonanie przebudowy ul. Jakubowicza w Lipkowie. Prace wykonywane będą aż do końca maja 2019 r., jednakże do 30 listopada 2018 r. wykonawca ma wykonać prace, które pozwolą na uzyskanie przejezdności drogą przed okresem zimowym. Urząd Gminy informuje, że koszt robót ponad 6 mln złotych.

A zatem już niebawem lipkowski widok z obrazka przejdzie do historii.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BUNKRY W CYBULICACH MAŁYCH

TRUSKAWSKA NORDIC'KA DYCHA

KAMPINOSKIE DEBŁY O ZACHODZIE SŁOŃCA