DOKĄD TA KANALIZACJA ???


Mieszkańcy Lipkowa i okolic niepokoją się przedłużającą się budową kanalizacji wykonywanej w ulicy Sportowej.

Na początku października 2017 r. informowałem internetowych Czytelników, że rozpoczęła się budowa kanalizacji pomiędzy Zielonkami a Lipkowem, tj. na ul. Sportowej. Od tamtej pory cały czas zamknięta jest dla ruchu kołowego ul. Sportowa w Zielonkach na odcinku od ul. Białej Góry do ul. Karabeli, a autobusy skierowane zostały objazdem ul. Białej Góry i Mościckiego. Termin realizacji inwestycji (kanalizacji sanitarnej) ustalony został na 30 listopada 2017 r. Dziś pomimo, że mamy już początek lutego 2018 roku, droga w dalszym ciągu jest rozkopana, a wykonawcy na budowie po prostu nie ma.

Nic dziwnego, że niedrożność drogi, przedłużające się objazdy i brak autobusu na ul. Jakubowicza wyzwoliły w Mieszkańcach najgorsze emocje. Fala krytyki spadła więc na nierzetelnego wykonawcę, ale w szczególności została skierowana w kierunku inwestora tj. Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Eko-Babice Sp. z o.o.

Ci ostatni nie byli obojętni na zarzuty skierowane w swoją stronę i na naszym "Babickim Forum Internetowym" www.babice.fora.pl udzielili odpowiedzi, którą naszym Czytelnikom pragniemy zacytować: "Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Eko-Babice informuje, że Wykonawca sieci kanalizacyjnej w ul. Sportowej ma problemy organizacyjne i obecnie termin Umowy został przekroczony. Z chwilą rozpoczęcia robót w miejscowości Zielonki Wieś ten sam Wykonawca wygrał kolejne dwa duże przetargi na budowę kanalizacji w Janowie oraz Borzęcinie Małym, udowadniając i zapewniając Zamawiającego, że posiada niezbędną kadrę i możliwości finansowe do ich terminowej realizacji. Budowa kanalizacji w Janowie (wykonywana w tym samym czasie co w Zielonkach) została zakończona w terminie (bez kar umownych). Niestety na skutek problemów organizacyjnych Wykonawcy oraz tych związanych z warunkami atmosferycznymi prognozowany termin zakończenia robót w miejscowości Zielonki Wieś i Borzęcin Mały to marzec 2018 r."

Zdało by się więc rzec "byle do wiosny", ale nie tak szybko proszę Państwa. Przypominamy, że 2018 rok, to również termin przewidywanej modernizacji tej ulicy. Warto zatem póki co zacisnąć zęby i dalej jeździć objazdami.
Michał Starnowski

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BUNKRY W CYBULICACH MAŁYCH

TRUSKAWSKA NORDIC'KA DYCHA

KAMPINOSKIE DEBŁY O ZACHODZIE SŁOŃCA